Originalna autentičnost
Originalnost je sigurno precenjena, autentičnost je možda potcenjena.
Originalnost je sigurno precenjena, autentičnost je možda potcenjena.
Lenjost je često percipirana kao negativna osobina, povezana sa neproduktivnošću i gubitkom vremena.
Pre 10-ak godina sam imao ideju kako Košarkaška liga Srbije treba skroz da se „reprogramira“ i da se od nje napravi razvojna liga, mesto u kome će glavnu ulogu imati mladi igrači, po mogućstvu iz grada ili regiona iz koga je klub u kome igraju.
Nedavno sam na jednom događaju moderirao panel pod nazivom „Kada deljenje postane množenje“.
„Reči lete, napisano ostaje“ (lat. Verba volant, scripta manent) je jedna od onih latinskih izreka koja ponekad u sebi krije pasivnu agresiju, jer (zavisno od konteksta) na indirektan način može da znači „Pusti priču“.
Početkom 2000-ih je bio aktuelan pop hit koji je govorio o jednoj drskoj ženi plave kose, u kom hitu autor nakon nadmudrivanja sa dotičnom bez mnogo okolišanja zaključuje: „Neću smeđe, neću crno, šta ću kada volim plavo.“
Reč sinergija vodi poreklo od grčke reči „synergos“, što u prevodu znači raditi zajedno.
Oko 15.000 ljudi je kupilo ulaznice da bi nedavno uživo gledali finale Wimbledona i još oko 65.000 da bi istog dana gledali finale Evropskog prvenstva u fudbalu.
Jedan od najvećih izazova karijere profesionalnog sportiste je šta posle.
Moja ćerka ima pet i po godina i osnovano sumnjam da ne veruje u Deda Mraza. Zubić vila i jednorozi se, za sada, kao ne dovode u pitanje…
Postojali su ispiti na Pravnom fakultetu za koje sam, kao student, mislio da stvaraju muke koje nisu u proporciji sa onim što polaganje tih ispita donosi kao vrednost.
Prva javna ličnost kojoj sam prišao da nešto „primetim“ je bio košarkaški trener Vlade Đurović. To se dogodilo na beogradskom aerodromu polovinom 80-ih godina prošlog veka.
„Nismo mi džaba išli u srednju školu!“, autorska je rečenica mog srednjoškolskog i fakultetskog drugara, koju je svojevremeno izgovorio kada je jedna javna ličnost…